Sistem Avantajları

Anasayfa » Sistem Avantajları

Filo kiralamanın avantajları nelerdir?

Filo kiralama avantajlı mı?”, “Neden filo kiralama tercih edilmelidir?” gibi sorular şirketlerin merak ettiği konular arasında yer alır. Filo kiralamanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Şirket sermayesini verimli şekilde kullanma : Araç satın almak yerine filo kiralayarak sermayenizi başka alanlara yatırabilirsiniz.

Araç yenilemede kolaylık : Araçların yenilenmesi söz konusu olduğunda satış işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmaz, ikinci el değer değişimi riskini yaşamış olmazsınız.

Taksit kolaylığı : Aylık sabit taksitlerle ödemenizi yaparsınız, toplu nakit çıkışı yapmanıza gerek kalmaz.

Kasko, sigorta ve vergi işlemleri : Araç sahibi olmak çocuk sahibi olmaya benzetilebilir. Bir aracınız varsa onun bakımı, sigortası ve vergi hizmetleri her zaman düzenli olarak yapılmak zorundadır. Filo kiralama ile kasko, trafik sigortası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri kiralama kapsamında filo kiralama şirketleri tarafından düzenli ve zamanında yapılır. Filo kiralama vergi avantajı sağladığından şirketlerin araç satın almak yerine araç kiralamaya yönelmelerine neden olmaktadır.

KDV indirimi : Araç satın aldığınızda KDV bir maliyet unsuru olur ve KDV indiriminde kullanılamazken, filo kiralamada KDV’nin tamamı indirilecek KDV olarak kullanılabilir.

Güçlü bilanço görünümü : Vadesi gelmemiş ileri tarihli kira bedelleri mali borçlar altında yer almadığından borçlanma kapasiteniz etkilenmez. Filo kiralama ile bilançonuzun güçlü görünmesini sağlayabilirsiniz.

Zamanı verimli kullanma : Zaman yönetimi şirketler için hayati bir konudur. Filo kiralama sayesinde bakımdan satışa pek çok konuyu siz düşünmek zorunda kalmazsınız. Sadece aylık kira bedelini ödeyerek diğer zahmetli işlerden kurtulabilir ve zamanınızı asıl iş kolunuzla ilgilenerek verimli bir şekilde harcayabilirsiniz.

Whatsapp
Murat Çakıroğlu
Murat Çakıroğlu
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?